Ο πρόεδρος της Βουλής κ. Α. ΚακλαμάνηςΠροεδρικά συγχαρητήρια στο 6ο Γυμνάσιο Σερρών
και πρόσκληση φιλοξενειας στη ΒΟΥΛΗ,
απο τον Πρόεδρο του Κοινοβουλίου
κ. Απόστολο Κακλαμάνη
ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
Αθήνα 10-6-1998
Κύριε Διευθυντά
     Με ευχαρίστηση πληροφορήθηκα απο τον ημερήσιο τύπο τη βράβευση του εντύπου που εκδίδουν οι μαθητές του σχολείου σας στον ετήσιο διαγωνισμό σχολικού εντύπου της εφημερίδας ΤΑ ΝΕΑ και εκφράζω τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους όσοι συμμετείχαν σ' αυτή τη σπουδαία προσπάθεια.
     Με την πεποίθηση ότι τέτοιου είδους προσπάθειες των παιδιών πρέπει όλοι μας να ενθαρρύνουμε, αποφασίσαμε απο πέρυσι να φιλοξενείται απο τη Βουλή ένας μαθητής ως εκπρόσωπος κάθε βραβευμένου εντύπου. Ο μαθητής αυτός μαζί με τους επαγγελματίες συναδέλφους του θα κάνει το ρεπορτάζ των τετραήμερων εκδηλώσεων του προγράμματος "ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ" απο 13 έως 16 Ιουνίου 1998.
     Με την ευχή το σχολείο σας να διακρίνεται πάντοτε σε τέτοιου είδους δραστηριότητες, οι οποίες διαπνέονται απο πνεύμα συλλογικότητας και καλλιεργούν θετική στάση απέναντι στην αξία <<συμμετοχή στα κοινά>>, σας στέλνω τους θερμούς μου χαιρετισμούς.
    Φιλικά
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ